حسین ماه تمام منحسین ماه تمام من، تا این لحظه 10 سال و 3 ماه و 21 روز سن دارد
حـــلمــاجـــونحـــلمــاجـــون، تا این لحظه 7 ماه و 2 روز سن دارد

حـــــلما و حســــین

طــــرح جابـــر

1396/11/9 17:34
نویسنده : مامان و بابا
1,158 بازدید
اشتراک گذاری

به رسم کلاس دوم دبستان آیین باشکوه طرح جابر ، امسال نیز به همت مامان و بابا با موضوع «آلودگی هوا و راههای کاهش آن»با تم ابر برگزار شد .

طرحی که نام کیمیاگر مشهور ایرانی و «پدر علم شیمی» را یدک می کشد . چیدمان زمینه سلیقه ماه تمام من بود . طرح خوبی است ، شبیه یک پروژه تحقیقاتی است . هزینه ، حوصله ، وقت آزاد ، سلیقه و ابتکار  مواد اولیه آن است .

همه چیز با پیدا کردن یک کارتن مناسب شروع می شود چند شبانه روز آدم را مشغول می کند .  انتخاب رنگ زمینه ، تزیین و ترکیب رنگ هایش داستانی است . وقتی تمام می شود و نقطه پایان دفتر کارنما را می گذاری ، یه نگاه می کنی و بادی به غبغب می اندازی و می گویی : عالـــــــــــیه  . بماند که کم لطفی و عدم مشارکت والدین اغلب دانش آموزان که فکر می کنند این طرح یک بار اضافه است هنوز آن را جا نینداخته است .

ابعاد تابلوی این طرح 120*90 سانتیمتر می باشد . به کمک مامان و بابا زمینه را بدلخواه با کاغذ رنگی تزیین می کنیم و متن های مربوط به موضوع طرح ، فهرست مطالب ، مطالب ، عکس ها ، منابع ، نتیجه گیری و سپاسگزاری را در جای مشخص می چسبانیم . 

پسرم تحولات زیاد در نحوه آموزش و پرورش ، نقش مدرسه ها را در پرورش دانش آموزان کم رنگ نموده است . معلم ها نفس راحت می کشند و مادران امروز ، معلم های خصوصی شده اند و هرگز یادم نمی رود زمان درس خواندن ما باسواد کم بود . کسی به درس و مشق مان کمک نمی کرد .کسی کارمان نداشت که چکار می کنیم چه برسد کمک کند . درس را در مدرسه یاد می گرفتیم . بدو بدو به خانه می رفتیم و سه سوت تکلیف مان را انجام می دادیم و می رفتیم با بچه ها بازی بازی می کردیم . تکلیف مان هم یک مشق و چند تا تمرین ریاضی بود . امروزه ، اینطوری نیست همه دست در دست هم ، مامان و بابا هم در کنار نوگلان این سرزمین درس های ابتدایی را دوباره می خوانند .

     متن سپاسگزاری :  در پایان از زحمات بی دریغ پدر و مادر عزیزم که در تهیه این طرح مرا کمک و یاری نمودند تشکر و قدردانی می نمایم . همچنین وظیفه خویش می دانم از زحمات معلم عزیزم سرکار خانم شکرآبی که با تعلیم و تربیت سازنده و تشویق و ایجاد رقابت و دلگرمی در بین دانش آموزان موجبات موفقیت های من و همکلاسی هایم را فراهم می آورند صمیمانه تشکر نمایم .

 

پسندها (8)

نظرات (5)

مامان صدرامامان صدرا
10 بهمن 96 0:01
👏❤👏❤👏❤ 🌷🌷🌷🌷🌷🌷 😙😙😙😙😙😙 احسنت ع​​​​​​الیه
مامان و بابا
پاسخ
مررررررسی از همراهی همیشگیتون دوست عزیز زیبازیباچشمک
مامان ارشیا و پانیامامان ارشیا و پانیا
11 بهمن 96 9:10
افرین
مامان و بابا
پاسخ
با تشکر از لطف شما
❤فاطمه جون❤❤فاطمه جون❤
12 خرداد 97 10:39
چه خوب و عالیههههه احسنت بر شما
مامان و بابامامان و بابا
12 خرداد 97 15:35
ممنون از توجه شماگل
خورشیدخورشید
28 تیر 97 0:11
گل گلگل گلگلگل​​​​​​​ گلگلگلگل​​​​​​​ گلگلگلگلگل​​​​​​​ گلگلگلگلگلگل​​​​​​​ گلگلگلگلگلگلگل گلگلگلگلگلگل​​​​​​​ گلگلگلگلگل ​​​​​گلگلگلگل ​​​​​​​گلگلگل​​​​​​​ گلگل ​​​​​​​